Historia Fors MW zaczyna się od prawdziwego przedsiębiorcy. Jak to często z przedsiębiorcami bywa, nie cel sam w sobie jest interesujący, ale droga, która prowadzi do jego osiągnięcia. Leif Fors, założyciel Fors MW, przez całe życie prowadził firmy w różnych branżach i zawsze robił to z takim samym entuzjazmem i zaangażowaniem.
„Opowieść o grupie Fors MW jest opowieścią o prawdziwym przedsiębiorcy”

Pod koniec lat 1980. Leif nawet nie podejrzewał, że branża maszynowa i bilet na prom będą początkiem podróży zakończonej powstaniem jednych z największych w Europie zakładów produkcyjnych maszyn leśnych i rolniczych w Estonii. Powodem tej podróży była przede wszystkim ciekawość, ale także interes publiczny. Leif był głęboko poruszony biedą, którą zobaczył niespełna 400 km od szwedzkiego wybrzeża.

 

Jako prawdziwy przedsiębiorca nie mógł po prostu przymknąć na to oczu i wrócić do domu. Widział biedę, ale widział także możliwości. Możliwości stworzenia przyszłości, nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Przeprowadził się i nigdy tak naprawdę nie wrócił do Szwecji. Firma

 

Fors MW powstała w 1992 r. i jest dziś najstarszą szwedzką firmą w Estonii. Podczas rejestrowania Fors MW, firma otrzymała numer 46. Fors MW jest firmą estońską. Choć w 1998 roku Leif Fors zdecydował się sprzedać akcje firmy innym inwestorom, we wrześniu 2014 roku odkupił 100% udziałów kontrolnych w utworzonej przez siebie firmie.*

 

Początkowo firma Fors MW produkowała wszystko, od pił tarczowych po świeczniki. Leif już jako chłopiec bardzo interesował się leśnictwem, co doprowadziło do wyprodukowania przyczepy do drewna. Pierwsza przyczepa FARMA została zaprojektowana na posadzce hali fabrycznej. Jakość nie była najlepsza, ale za to cena była przełomowa. Były to pierwsze przyczepy do transportu drewna dla właścicieli małych działek leśnych. Przeczuwaliśmy sukces.

 

Obecnie produkty FARMA należą do najlepiej sprzedających się przyczep do transportu drewna w Europie. Dziś Fors MW to dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które zatrudnia setki osób w oddziałach w Szwecji i w Chinach. To również właściciel trzech marek FARMA, BIGAB i FARMA-N, zajmujących czołową pozycję na rynku. Firma Fors MW wiele przeszła, począwszy od upadku estońskiego banku w 1997 roku, co niemal skończyło się dla nas bankructwem, po lutową noc w 2006 roku, kiedy włączył się alarm pożarowy, ostrzegając nas, jak się później okazało, o największym pożarze przemysłowym w historii Estonii.

 

W Fors MW staramy się raczej dostrzegać możliwości, niż problemy, lecz nasza historia każe nam z pokorą patrzeć w przyszłość. Wiemy, że wszystko może się zdarzyć. Wiemy, że jesteśmy tak dobrzy, jak nasze najnowsze osiągnięcie lub nasz najnowszy klient. Jesteśmy firmą, która preferuje otwartość zamiast zamkniętych drzwi.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej podróży na blogu www.forsmw.blogspot.com.

Leif Fors

Założyciel firmy Fors MW

*Z przykrością informujemy, że w kwietniu 2015 roku po kilkuletniej chorobie Leif Fors zmarł na raka. Obecnie firma Fors MW jest zarządzana przez fundację.
KONTAKT
AS FORS MW
Tule 30
76505 Saue
Estonia
Växel: +3726790000
Fax: +3726790001
info@forsmw.com
Org. no: 10094723
VAT no: EE100189685
WSPARCIE
Kontakt information:
Switch: + 46(0)11165770
Fax: +46(0)11128370
aftermarket@forsmw.com
AS FORS MW @ 2016 | Cookies